در بهشت

آخرین ارسالی های انجمن

  • نویسنده :
  • بازدید : 66 مشاهده

اهداف ازدواج و روابط صحیح زناشویی

از جمله اهداف مهم ازدواج ،ارضای نیازی جنسی استبنابراین همسران باید در مقابل نیاز جنسی یکدیگر احساس مسئولیت نمایند و از همسر خویش لذت بخش ترین بهره جنسی را ببرند.

ارضای صحیح نیازهای جنسی علاوه برآنکه زندگی را شیرین و لذت بخش میکند به سلامت جسم هم کمک میکند و در رشد بهنجار شخصیت و آرامش روان انسان نیز نقش اساسی دارد .

از این سوء بی توجهی به نیازجنسی همسر به روابط زن و شوهر آسیب می رساند و او را دچار عصابنیت و دلسردی نسبت به خانواده می کند و به تدریج موجب بروز رفتارهای پرخاشگرانه و در نهایت سبب افسردگی می شود.

از دیگر آثار مهم ارضای صحیح جنسی ، کمک به حفظ ایمان از دستبرد شیطان است .اساسا فشار غریزه جنسی، عامل مهمی در ارتکاب انواع گناهان است.

پیامبر اکرم (ص) به ابوذر فرمود:

فردی که با همسرش ارتباط زناشویی برقرار میکند خداوند به او اجر و ثواب می دهد. همان طور که وقتی حرامی را مرتکب شوی مجازات میشوی وقتی حلالی را نیز بجای آوری اجر خواهی برد ، آیا نمیبینی هنگامی که فردی بترسد از اینکه مرتکب حرام شود سپس حلال را به جا آورد ، اجر داده خواهد شد ( چرا که به واسطه انجام این حلال از حرام الهی در امان خواهد ماند.)

روابط جنسی سالم در ضایت از زندگی  مشترک همسران تاثیر بسزایی دارد.روابط زناشویی مناسب سبب احساس لذت مشترک ، ایجاد و تعمیق شور و نشاط درزندگی تقویت صمیمیت بین همسران ، و کاهش تنش در برخورد با فشارهای زندگی میشود

نیاز جنسی همسران به یکدیگر ، منحصر در رابطه زناشویی نیست و شامل همه بهره های دیداری ، شنیداری و رفتاری میگردد: هرچند معمولا این بهره ها به هم بستری و ارتباط زناشویی منتهی خواهد شد.

توجه به تفاوت جنسی زن و مرد:

نکته مهم درزمینه نیاز جنسی همسران این است که غریزه جنسی مردان و زنان با یکدیگر تفاوت های چشمگیری دارد:مردان نسبت به محرک های جنسی سریع تر تحریک میشوند . در مقابل نیاز جنسی خود مقاومت کمتری دارند و هنگام عدم ارضای جنسی خود آسیب پذبرترهستند . به دلیل این تفاوت ها ، تمکین جنسی برای زن واجب است و هرگاه شوهر از همسر خود طلب رابطه جنسی نماید، بر زن واجب است که نیاز شوهر خود را برآورده سازد، مگر آنکه عذر شرعی یا عقلی داشته باشد.

تمکین زن سبب رضایت مندی شوهر می شود و اورا محبوب وی قرار میدهد از این رو زنان نسبت به تقاضای جنسی همسر خود حساس باشند و نیاز او را در این زمینه با نگاهای جذاب کلام پراحساس و رفتار مطلوب خویش برآورده سازند و با کوتاهی در این امر، زمینه حضور زن دیگری را در ذهن شوهر را در ذهن شوهر خود فراهم نکنند

البته مردان و زنان هردو باید پیام های جنسی همسر خود را حتی اگر مستقیم نباشدو دریابند و با پاسخ مطلوب به این پیام ها ، زندگی زناشویی خود را جذاب و دل نشین سازد . یکی دیگر از تفاوت های همسران آن است که مردان در روابط جنسی با همسر خود معمولا به سرعت به اوج لذت جنسی میرسند حال آنکه رسیدن به این مرحله در زنان نیازمند مدت زمان بیشتری است. از این رو بسیاری از نان از رابطه زناشویی لذت کامل نمی برند. اطلاعات اندکمردان و زنان و نیز حیایی زنانه گاه سبب می شود این نارضایتی زنان تا سال ها ادامه یابد و به مرور زمان به سرد مزاجی آنها بینجامد. معمولا مردان نیز شاهد هیاجانات جنسی همسر خخود نباشند، از این رابطه احساس رضایت کافی نخواهند داشت .

تظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]